yeni doğan bebek görüntüsü

2 aylık bebeğin uykudayken ses çıkarması 2 aylık bebek uykusu 2 aylık bebek uyku düzeni 4 aylık bebeklerde uyku düzeni nasıl olmalı 3 aylık bebeklerin uykusu 2,3,4 aylık bebeklerde uyku sorunu 2 aylık bebek uyku düzeni uzmantv 2 aylık bebek uyku düzeni nasıl sağlanır


Eğer 2 aylık bebeğiniz uykuda inlemeye benzer sesler çıkarıyorsa “Bebeğin Uykuda İnlemesinin Nedeni Kalça Çıkığı Olabilir Mi?” başlıklı yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz. Bebek sayfası olarak annelerimizin en çok merak ettikleri gelişim, uyku, beslenme ve bakım konularını aylara göre derledik, 2 AYLIK BEBEK GELİŞİMİ, 3 AYLIK BEBEK GELİŞİMİ, 4 AYLIK BEBEK GELİŞİMİ sayfalarımızda çok daha fazla bilgiye kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

2-4 aylar arası bebeğiniz büyüme atakları yapacak ve bu dönemlerde de artmış bir beslenme talebi olacaktır. Kilo alımı iyiyse, halen istedikçe beslemeniz uygundur. En azından 4 ay dolmadan önce hiçbir ek gıda almamalıdır. Bazen anneler bebeğe bir şeyler yedirmek istiyor, sabırsız davranıyorlar, ancak bunun yararı değil zararı olacağı unutulmamalıdır. Doktorun önermediği bir şeyi bebeğinize vermeyin!

2 Aylık Uykusu
Artık bebeğiniz, gündüzleri daha uzun sürelerle uyanık kalacaktır. Yaklaşık saatte bir fazla derin olmayan bir uykuya dalabilir. Geceleri, bazen 7 saate dek süren uykular olabilir.

Uygun alışkanlıklar geliştirmek için; bebek uykulu haldeyken ama uykuya dalmadan, yatağına koyun. Bırakması güç alışkanlıklara döneceği için, bu sırada sallamayın, emzik vermeyin veya beslemeyin. Eğer halen aynı odada yatıyorsanız, bebeği kendi odasına geçirebilirsiniz. En ufak bir sesini duyunca, hemen yanına koşup onu uyandırmayın. Belki de kendi kendine tekrar uykuya dalmayı başaracaktır. Gece beslemelerinin mümkün olduğunca sıkıcı olmasını sağlayın, bebekle oynamayın, ona uyarı vermeyin.