2 aylık bebek

2 aylık bebek bakımı 2 aylık bebek bakımı kadınlar kulübü 2.5 aylık bebek bakımı 2 aylık bebek bakımı nasıl 2 aylık bebek bakımı uzman tv 2 aylık bebek bakımı nasıl olmalı 2 3 1 4 5 6 7 8 2 ay 3 haftalık ay 2 aylık bebek bakımı kadınlar kulübü bakımı uzmantv bakımı nasıl


Eğer bebeğinizin bakımı, gelişimi ve beslenmesiyle ilgili daha kapsamlı bilgiye ihtiyacınız varsa AY AY BEBEK GELİŞİMİ sayfalarımızda bulabilirsiniz..!

Bebeği uygun ısıda tutun
Çevrenizdeki büyükler genelde yeni annelerin bu konuda yanlış davrandıklarını düşünürler. Yoksa sizde aynı dertten muzdaripsiniz? Ancak bunun bebeğinizle ilgilenme şeklini değiştirmesine izin vermeyin. Büyükanneler ve büyükbabalar ne düşünürlerse düşünsünler bebeğin iç ısısı dengelendiği sürece bebeği çok fazla giydirmenize gerek kalmaz. Bebeği çok fazla ya da çok az giydirmek bebeğin ısı düzenlemesini bozacaktır. Genelde bebek için kendi sıcaklık ölçünüzü esas alın(eğer herkes pişerken donan ve herkes donarken pişen biri değilseniz!). Ancak bebeğin ısınıp ısınmadığını kontrol etmek için bebeğin ellerini ölçü olarak almayın. Bebeklerin elleri ve ayakları vücudunun diğer yerlerinden daha soğuktur. Neden mi? Çünkü dolaşım sisteminin daha tam olgunlaşmamıştır. Bebeğiniz hapşırdığında hemen üşüdüğünü düşünmeyin; güneş ışığına tepki veriyor ya da burnunu temizliyor olabilir. Bebeğinizin vücudu sıcaksa az giydirmemişsiniz anlamına geliyor, unutmayın. Yabancılara değil bebeğinize kulak verin. Bebekler yaygara kopararak veya ağlayarak üşüdüklerini belli ederler. Böyle bir mesaj alıyorsanız elinizin tersi ile bebeğinizin ensesini, kollarını ve giysilerin altında kalan bölgeyi kontrol edin.