emzirme

2 ay 4 haftalık, 2 aylık bebek, yeni doğan 12 haftalık , yeni doğan 12 haftalık bebek gelişimi, 12 haftalık yeni doğan, 12 haftalık yeni doğan bebek, 2 aylık bebek kıyafetleri, 2 aylık bebek görüntüsü


Bebeğiniz resmi olarak 3 aylıktır. Yaşamın ilk 12 haftası yeni ebeveynler ve bebekleri için zorlayıcı olmuş olabilir. Birbirinizi tanımanız ve her ikiniz için neyin işe yaradığının farkında olmanız için birkaç ay deneme yanılma yöntemini kullanmanız gerekebilir. Eğer bebeğiniz uyanıksa ve ağlamalarını kontrol etmeye yatkın ise, önünüzde muhtemelen kolay günler olduğundan emin olun. Bu andan itibaren genellikle huzursuzlukta bir iyileşme yaşanacaktır ve bebeklerin bakılması daha kolay hale gelme eğiliminde olacaktır. Ancak bu hafta bir sabah uyanarak çocuğunuzun daha az ısrarcı olduğunu görmeniz muhtemelen gerçekleşecek bir durum değildir. Değişiklik biraz zaman alacaktır.

Bebeğinizi yatıştırmak ve sakinleştirmek için hangi yolların işe yaradığını, onlara nasıl bakılacağını, hangi sıklıkta beslenmeyi istediklerini ve onları eğlendirmek için neler yapabileceğinizi öğrenmiş olacaksınız. Her ne kadar her gün biraz daha farklı olsa da, günlerinizde biraz daha fazla düzen rutin olacaktır ve kendinize daha fazla vakti ayırabildiğinizi göreceksiniz.

Eğer bu konuda kendinizi uygun hissediyorsanız, siz ve eşiniz dışarıda birkaç saat geçirirken çocuğa birisinin bakmasını ayarlayabilirsiniz.Bir sinemaya gidin, yemek yiyin, dışarıda kahve için veya sadece oturun ve konuşun. Ancak sadece bebeğiniz hakkında konuşmama konusunda anlaşmaya varın.

Size ne doğru geliyorsa ve size biraz huzur veriyorsa onu yapın. Şu anda yaşamınıza yerleştirmeniz gereken tüm diğer şeyler arasına eşinizle biraz zaman geçirmeyi de dahil etmeyi unutmayın. Birlikte dışarı çıkmanız mümkün gözükmüyor olsa bile biraz zaman geçirmek değerli olacaktır. Birlik içindeki, güçlü çiftler ebeveynliği paylaşılmış bir süreç olarak görürler ve çocukları sadece bu tür bir yaklaşımdan faydalanabilir.