bebeğin idrarından kan gelmesi

bebeğin idrarından kan gelmesi yeni doğan bebeğin idrarından kan gelmesi bebeklerde idrarda kan gelmesi bebeklerde idrarda kan bebek idrarında kan bebeklerde idrardan kan gelmesi yeni doğan bebekte idrardan kan gelmesi bebeklerin idrar yolundan kan gelmesi


Öncelikle bebeğinin bezinde kan gören anne ve babanın gördüklerinin kan olduğundan emin olmalarını tavsiye ederiz. Pek çok yeni doğan bebekte gözlemlenen bezde kırmızı lekeler kan olmayabilir. Bebeğinizin vücudu eğer su kaybettiyse, anne sütüyle yeteri kadar su alamadıysa vücut böbreklerden yeteri kadar suyu dışarı atamaz ve bu durum böbreklerde bulunan üre kristallerini idrarla birlikte dışarı çıkmasına neden olur. Üre kristalleri havayla temas ettiğinde bebeğin bezinde kırmızıya yakın koyu turuncu lekeler bırakabilir.

Annelerimize kan olduğunu düşündükleri bezi saklamalarını ve doktorlarına bezi göstermelerini tavsiye ederiz. Lekenin kan olup olmadığına en iyi doktorunuz karar verebilir.

Bebeklerde idrardan kan gelmesi diğer gelişmiş bireylerde oluşan problemlerden farklılık göstermektedir. Bu olaylara rastlandığında bunun birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları ise idrar yolu enfeksiyonları idrar yollarındaki taşlardaki problemlerden kaynaklanmaktadır. Bebeklerde idrardan kan gelmesi durumunda hemen bir uzman hekime başvurulup tanı konulması gerekmektedir.