bebekte vitamin kullanımı bebeklerde d vitamini kullanımı bebeklerde vitamin takviyesi bebeklerde demir kullanımı bebeklerde vitamin şurubu bebeklerde vitamin kullanımı video vitamin eksikliği bebeklerde aylara göre beslenme


Doğduğu andan itibaren ne kadar narin ve hassas bir vücudu sahip olduğunu görürüz. Dokunmaya kıyamazken, bir de hasta olmasına, yeteri kadar beslenmemesine elbette ki dayanamayız. Tabii ki çocuğunuz doğduğu zaman en önemli besin maddesi anne sütü olacaktır. Anne sütünü yeterince vermediğini zaman, gelişmesinde sorunlar meydana gelebilir. Bu gibi hastalık ve sorunları hayatınızdan atmanız içinde takviye vitaminlere ihtiyaç duyacaksınız. Çünkü çocuğunuzun, hatta bütün insanların vücudunda vitamine ihtiyaç vardır.

Anne Sütü ve Vitaminler
Anne sütünü kestikten sonra beslenme türü nasıl olursa olsun hiç fark etmez, uzmanların açıklamalarından da anlayacağımız gibi D vitamini alması şarttır. Bilindiği gibi D vitamini almak için en doğal ve kesin çözüm güneştir. Güneş ışınlarından insan vücuduna D vitamini alabileceğiniz gibi bazı ilaç tarzında ki vitaminlerle de bunu temin edebilirsiniz. Güneş ışınlarının fazlası zararlı olduğu gibi azı da zararlıdır. Bu nedenle, hamilelik döneminden itibaren anne adaylarının günde en az 10 15 dakika güneş ışınlarından yararlanmaları gerekmektedir.