bebek banyosu

bebeklerde pişik çeşitleri kortizonlu pişik kremi pişik çeşitleri bebeklerde pişik çeşitleri neler bebeklerde pişik nasıl geçer bebeklerde pişik zeytinyağı bebeklerde pişik ve mantar bebeklerde pişik bitkisel tedavi


En ucuz bebek bezlerini annelerimiz için araştırdık, eğer pişik kremini nereden kaç paraya alacağınızı bilmiyorsanız pişik kremlerine bakmanızı tavsiye ederiz.

Bebeklerde Pişik Neden Olur?
Bebeklerde bez bağlanan bölge sürekli neme ve tahriş edici ajanlara maruz kalır. Bu nedenle zaman zaman ciltte pişik denilen durum ortaya çıkar. Özellikle ishali olan çocuklar bu tür pişiğe daha yatkındır. Sınırları net olmayan soluk bir kızarıklık genital bölgeyi tutar . Deri gergindir . Bez değiştirilmesi sırasında fark edilen durum bir sonraki bezde görülmeyebilir ya da birkaç gün şiddetlenmeden devam edebilir.

Daha nadiren alerjik durumlar pişiğe neden olabilir.

Uzun süren pişiklerde genellikle enfeksiyonlar da eklenir. Ciltteki kızarıklık daha parlak kırmızı, sınırlar belirgin çevresinde yayılmaya eğilimli alanlar vardır. Cilt kıvrımlarında daha sıktır. Yüzey gergin ve parlaktır, bazen soyulabilir. Şiddetlidir ve ısrarla devam eder. Maya ve bakterilerin üremesi etkilidir.

Bez pişiği ( Ammonia Dermatitis)
Beblerin üçte birinde her hangi bir zamanda pişiğe rastaanır.Tıbbi adıyla “Ammonia Dermatitis” ya a “Diaper dermatitis” en sık rastlanan şeklidir. Kalkmış ve kızarmış bir görünümde çocuk bezi olan bölgede bulunan pişik bebeğinizin dışkısındaki bakteriler ve idrarındaki doğal amonyaktan kaynaklanır.