Bebeğimi böcek sokmalarına karşı nasıl korumam gerekir? Böcek sokmaları durumunda ne yapmalıyım? Bebeğimi böceklerden nasıl korurum? karınca sokması karınca sokması belirtileri karınca ısırmasına ne iyi gelir kanatlı karınca sokması rüyada karınca sokması


Böceklerin çoğunluğu zararsız olmakla beraber ısırmaları ve sokmaları daima ağrıya veya kaşıntıya neden olur ve çok seyrek de olsa hastalık bulaştırabilir veya şiddetli alerjik reaksiyona neden olur. Bu yüzden bebeğinizi böceklerden ve böcek sokmalarından elinizden geldiğince korumanız gerekir.

Isırığa Karşı Korunma

Arılar ve diğer sokucu böcekler: Bebeklerinizi arıların yoğun olarak bulunduğu yonca tarlaları veya yaban çiçeklerinden, meyve bahçelerinden uzak tutun. Evinizin arka bahçesinde dahi özellikle sıcak günlerde veya şiddetli bir yağmurun sonrasında dikkatli olun. Eğer evinizde bir arı yuvası bulursanız ilaçlama şirketinetemize mutlaka iletin. Arıları cezbetmekten kaçınmak için elbiseleri beyaz ya da pastel renklerden seçin, koyu ve parlak renkleri tercih etmeyin. Kokulu pudralar, losyonlar ve saç spreyi kullanmayın. Arabanızda böcek yakalamak için küçük bir bez bulundurun.

Sivrisinekler: Sivrisinekler suda ürerler bu nedenle evinizin yakınındaki su birikintilerini giderin. Bebeği gece sivrisineklerin çıkış saatinde ev içinde tutun, pencereleri telleyin ve telleri sağlam tutun.

Keneler: Kenelerin çok bulunduğu yere giderken elbiselere düşük konsantrasyonlu bir böcek kaçırıcı uygulayın, ama bunu asla cildinize sürmeyin. Aileyi ve ev hayvanlarını muayene edin, kene bulursanız hemen gerekli tedavileri uygulatın.

Tüm ısıran ve sokan böcekler: Bu tür böceklerin bulunduğu yerlerde kollar, bacaklar ayaklar ve başı kapalı tutun. Kenelerin bulunduğu yerde paçaları çorapların içine sokun.