Bebeklerde kum taneleri şeklinde dışkı bebeklerde anormal dışkılama bebek dışkısında kum taneleri 9 aylık 9 aylık bebek bebek kakasinda kum bebek kakasında kum bebek kakası kum gibi


Bugün bebeğimin bezini değiştirdiğimde kafam gerçekten çok karıştı! Kakasının içinde kum taneleri varmış gibi duruyor. Fakat hiç kum havuzunda oynamadı.

Bez değiştirmekten bıkmaya başladığınız bu dönemde, bu size bir sürpriz olur. Bazen dışkısındaki bu değişikliğin nedenini anlamak mümkündür. Bebekler çok iyi çiğneyemediği için ve sindirim sistemi tamamıyla gelişmediği için, yediği şeylerin çoğu renk ve şekil değiştirmeden çıkar. Sizin bebeğinizde olduğu gibi, kumlu gibi dışkı çok görülür, bunun nedeni kum havuzunda oynaması değil, bazı yiyeceklerdir.

Özellikle bazı tahıllar, bazı katkı maddesi içeren yiyecekler,örneğin parlak yeşil (katkılı üzüm suyu),pembe kırmızı (kiraz katkılı tahıl) dışkıyı renklendirir, bu yüzden bebeğinizin bezini gördüğünüzde panik yapmayın ve onun son yediği şeyleri gözden geçirin. Hala içiniz rahat değilse doktorunuzla haberleşin.