Hasta bebek bakımı bebek hastalanırsa ne yapılır bebek hastalandığında ne yapmak gerekir bebek hastalanınca dikkat edilecekler 3aylik bebek hastalanirsa hareketleri uyku fotoğrafları oyunları kilo boy ishal kaç kilo olur nasıl olurte öksürükte öksürük nasıl geçerte öksürük nasıl geçer uzman tvte öksürük ve hırıltıte öksürük uzman tvlerde öksürük nasıl geçerlerde öksürük tedavisilerde öksürük için şifalı bitkiler 3 aylık bebeğe öksürük şurubulerde öksürük ve burun akıntısı hastalandığında bebek hastalandığında


Hiçbir anne çocuğunun hastalandığını görmek istemez ve özellikle çalışan anneler ilk ateş veya mide bozulması belirtisini gördükleri anda telaşa kapılırlar. Bebek hastayken nasıl bakılacaktır ve kim bakacaktır? Bu sorular anneyi meşgul eder.

İdeal olarak eşiniz veya siz hastalık izni alarak evde kalmalı ve bebeğin bakımıyla ilgilenmelisiniz. İkinci durum, evde bebekle birlikte kalabilecek güvenilir bir yakınızı veya bakıcıyı ayarlamaktır. Bazı çocuk yuvalarının hasta çocuklar için aynlmış revirleri bulunabilir, böylece çocuğun etrafında tanıdık yüzler bulunur. Ayrıca hasta çocuklar için özel bakım üniteleri bulunur; fakat çocuğun tanımadığı bir ortamda tanımadığı kişiler arasında hem de böyle bir değişikliğe en az tahammül edebileceği zamanda bunun olması zordur.

Bazı işyerleri anne-babanın işlerine devam edebilmeleri için hastalanan çocuğıın bakım masraflarını, bebek hemşiresinin ücretinin ödenmesi veya hasta çocuk merkezinde bakımın sağlanması gibi, üstlenirler. Bunlar hiçbir bakım olmamasından iyidir. Bu seçeneklerin hiçbiri ilgi ve sevgi gösteren, ilaç dozlarını aksatmayan ve bebeğin ateşli alnını serinleten anne kadar bakım veremez. Hasta çocukların gereksinimleri nedeniyle Amerikan Pediatri Akademisi anne-babaların işlerinden rahatça izin alarak çocuklarının bakımını kendilerinin üstlenmelerini önermektedir.