Çocuğun kirlenmesi çocuklarda kirlenme bebeklerde kirlenme bebeğin kirlenmesi kirli bebek 8 aylık 8 aylık bebek 8 aylık bebek kirliliği


Kızım izin verdiğim zaman oyun alanında emeklemeye bayılıyor. Ama yerler çok kirli…

Tüm bu düşüncelerinizi ve kızınızın yere çömelip kirlenmesine karşı olan direncinizi kırın. Olayların içinde olmak istedikleri zaman kenarda beklemeye zorlanan çocuklar tertemiz ancak tatminsiz olurlar.

Çocuklar her zaman yıkanabilirler. En belirgin toprak izi bile ıslak bir bezle veya ıslak bir mendille daha oyun alanındayken veya arka bahçedeyken bile temizlenebilir. Yerleşmiş kirler de daha sonra banyo yaparken çıkabilir. Ağızlarına giren toprak bile dışarıda zaman geçiren çocuklar kaçınılmaz olarak bir miktar toprak ve kum yiyeceklerdir zarar vermez; toprak yemesini izlemek sizi hasta edecektir ama o hasta olmayacaktır. Dolayısıyla bu tür hassasiyetleri bir kenara bırakın ve etrafta köpek pisliği ya da kırık cam parçaları olmadığından emin olduktan sonra başında durarak küçük sporcunuzun emeklemesini sağlayın.

Eğer çok kirli bir şeyin içine girerse ellerini bir bezle silip yoluna devam etmesini sağlayın.Kirlenmek tüm çocukların hoşuna gitmez.Bazıları oynamaktan çok seyretmeyi severler.Eğer sizinki bunlardan biriyse sizin onun kirlenmesini istemediğinizden dolayı duraksamadığından emin olun. Yavaşça onu daha aktif olması yolunda cesaretlendirin, ama zorlamayın.

Yumuşak ayakkabılar veya terlikler beton üzerinde emeklerken ayaklarını koruyacaktır;sıcak havalarda çim üzerinde yürürken çıplak ayakla da yürümesi yeterlidir. Dizleri üzerinde yürürken pantolon veya şort giymesi daha iyi olur ancak temizleme becerilerinizi daha fazla zorlayacaktır. Toplum içinde temiz ve bakımlı görünmesinden gurur duyuyorsanız, çantanızda bir oyun elbisesi bulundurun ve onu yola çıkarmadan önce üzerini değiştirin. Daha sonra onu yıkayın ve ayrılmadan önce tekrar temiz elbiselerini giydirin.