toprak yiyen bebek

Bebeği zehirlenmelere karşı nasıl korumalı? Her şeyi ağzına atan bebeği zehirlenmelerden ve boğulmalardan korumak boğulmalara ve zehirlenmelere karşı evde bebek güvenliği 8 aylık 8 aylık bebek


Oğlum her şeyi ağzına atıyor. Şimdi yerde çok oynadığı için ne yediğini daha az kontrol edebiliyorum. Ne güvenlidir, ne güvenli değildir?

Bebeklerin ağzına girebilecek her şey girer: Çamur, kum, köpek maması, böcekler, sigara izmaritleri, kokmuş yiyecekler, hatta kirli mendiller. En iyisi bu tip şeylere ulaşmasını engellemekse de bu her zaman mümkün olmaz. Pek az çocuk emekleme dönemini ağzının içine en az bir kez ebeveynlerini düşündürecek bir şey atmadan geçirir. Bazıları tek bir sabahı bile olaysız geçirmezler. Ancak temiz olmayan maddelerden çok temizlemek için kullanılanlardan korkmanız gerekir. Bir ağız dolusu toprak çok nadiren insana zarar verirken, temizleyici maddelerden alınacak bir yudum bile ciddi hasara yol açabilir. Bebeğinize zarar verebilecek her şeyi bebeğinizin ulaşabileceği yerlerin dışında tutamalısınız, ona en çok zarar verebilecek olanlar üzerinde konsantre olun ve kazara ağzına girebilecek bir böcek veya köpek tüyünü yakalamaya çalışın.

Eğer onu kanaryayı yutmak üzere olan bir kedinin bakışıyla yakalarsanız, bir elinizin başparmağı ve işaret parmağı ile yanaklarını sıkarak ağzını açın ve diğer elinizin bir parmağını kanca şekline getirerek cismi ağzından çıkartmaya çalışın. Ciddiye alınması gerekenlerin başında; zehirli maddelerin yanı sıra çürümeye başlayan besinler gelir.