Bebek aktiviteleri bebekle oyun bebekle oyun oynamak bebek safarisi bebeğe hayvanları tanıtmak


İlgisini çekebilecek belirli nesnelerin basit resimleri olduğunda sohbet etmeniz daha kolaylaşır ve kısa sürede bebeğiniz bunların adlarını öğrenmeye başlar. Özellikle hayvan resimleri eğlencelidir, çünkü bunlara bakarken uygun sesler çıkarabilir ve hareketler yapabilirsiniz. Çiçekler ve taşıtlar da ilginçtir.

Evinizde önceden bulunan bazı süsler bebek için uygun olabilir. Çarpıcı, parlak resimler ya da figürler arayın. Kitap, giysi, kupa, çanta, battaniye, yastık gibi sahip olduğunuz şeyleri gözden geçirin. Bunların herhangi birinde çarpıcı, kolay tanınabilir resimler var mı? İlgi çekici resimleri olan ne kadar çeşitli nesne bulursanız, bebeğinizin bakabileceği o kadar değişik resim ve dokunabileceği cisim olacaktır. Yumuşak oyuncaklardan bir koleksiyonunuz varsa, bunların en ilginçlerini dolap içine ya da perde arkasına saklayıp ansızın bebeğin karşısına çıkartın. Malzeme eksikliği çekmeye başladığınızda dergilere bakın ve birkaç çarpıcı grafik koparın. Artık ev turunuzun planını yapabilirsiniz.

Evdeki her odada bebek için birkaç sahne hazırlayın. Bunların dekora hakim olması gerekmez, hatta misafirlerin fark etmesi bile zor olabilir. Sırtında kaplan baskısı olan ceketi dolabın arkasından önüne getirin, Dalmaçyalı resmi olan kupayı mutfak penceresinin kenarında tutun, panoda asılı duran ayçiçeği resimli kartın üzerinin kapanmamasına dikkat edin, banyo kapısının arkasına balık şeklindeki banyo eldivenini asın. Fazladan birkaç şey asacaksanız, bebeği tuttuğunuz hizada olmasına dikkat edin, böylece bebeğiniz bunlara rahatça bakabilecektir.