Bebek oyuncakları bebeğin oyuncakları 6 aylık bebek oyuncakları 12 aylık bebek oyuncakları 12 aylık bebeklerde oyuncaklar 12 aylık bebeklerde


Altıncı aya kadar oynadığı oyuncaklarıyla hala oynayabilir. Bunların yanı sıra: Çocuğunuzu kitaplarla tanıştırabilirsiniz. Tahta, kumaş veya kalın kartondan kitaplar, çocuğunuzun sözcük dağarcığını geliştirmesine yardımcı olduğu gibi eğlendiricidir de. Oyuncak telefon; iletişim becerilerini öğrenmesi için idealdir. Direksiyon; düşsel oyun sunar. Tencere ve tencere kapaklarıyla iyi vakit geçirebilir. Tef, marakas, zil, davul gibi müzik aletleriyle tanışma zamanı. Suda oynayabileceği oyuncaklar (delikli kova, kepçe, duş), suyu çocuğunuza sevdirir. Basit yap-bozlar; kas becerilerini geliştirir.

Çocuğunuza zarar vermeyecek her türlü artık materyaller çocuğunuz için ideal oyuncak olabilir. Boş mukavva kutularının içine girmek de hoşuna gidecektir. Alkış oyunu; bebeğinizin iki eline küçük küpler verin. Siz de elinize alın ve iki küpü birbirine vurun. Ona da vurması için yardımcı olun. Daha sonra küpleri bırakarak ellerinizle alkış yapabilirsiniz.