bebeklerde otizm

erkeklerin gogus sevmesnn nedeni


Çocukların hemen hemen tümü hayaller dünyasının vazgeçilmez kahramanlarıdır. Oyun oynayan çocukları bir süre gözlediğinizde oyun oynarken ne kadar mutlu olduklarına şahit olacaksınızdır. Bir çok insanında çocukları sevmesenin nedeni budur. İyi bir gözlemci olduğunuz zaman hayat dolu mutlu çocukların yanı sıra bunların tam tersi olan hiç bir şeye ilgi duymayan, oyun oynamayan çocuklar da görmeniz mümkündür. Bunlar çevrelerindeki insanlara yakınlaşmakta zorluk çekerler ve toplumdan uzak durmayı seçerler. Bu şekilde ilgisiz, oyun oyunamayan, konuşmayan çocuklar otistik çocuklar olarak adlandırılırlar.

Otistik olarak adlandırılan çocuklardaki bu durumla yeni çocuk sahibi insanlar mutlaka karşılaşırlar. Henüz bir kaç günlük olan bebekler çevrelerinde ki hiç bir cisimle, renkle ilgilenmezler. Onlarda dalıp giden donuk bakışları sık sık görürsünüz. Bu bir süreçtir ve bebek bir kaç haftalık olduğunda geçip çevresiyle ilgilenmeye başlayacaktır. Ancak otistik olan çocuklar bebekliklerinden başlayan bu durumu sona erdirmeyip devam ettirirler. Hiç kimseyle konuşmak, ilişkiye girmek istemezler.

Çocuğunuzun otistik olup olmadığını anlamanız hiç de zor değildir. Bebekliklerinden başlayarak oyun oynamak istemeyen, annesi ve babasıyla konuşmayan, sürekli somurtan çocuklar otistiktir. Özellikle annelerin çocuklarına gösterdiği o sıcak yakınlaşmanın hiç bir olumlu yanıtını alamazlar. Sürekli bulundukları ortamda tek kişi olmak isterler aslında başka birisi de olsa bunu pek umursamazlar. Onlar kalabalık ortamlarda dahi yalnız olduklarını hissederler. Çoğu çocuk bundan hiç hoşlanmazken onlar için bu istenilen bir olaydır. Otistik çocukların bazıları da diğerlerinden farklılık göstererek ailelerine fazlasıyla bağlanırlar ve onlardan ayrılmayı istemezler. Bu oldukça şiddetli bir bağlılık olabilir.