bebek havuzdaHavuza girmek tabii olarak her yaştaki insanın hoşuna gider. Özellikle çocuklar için en eğlenceli yerlerden biridir. Sadece yaz aylarında girildiği düşünülse de, çoğunlukla büyük şehirlerde her mevsim girilmektedir. Kompleks spor merkezleri ve site içerisindeki evlerin havuzları yaz – kış açık durumda.

Okulların açılması ve kış aylarının gelmesi artık yüzme sporuna engel değil. Günümüzde, ailelerin her yaştaki üyesi bu sporu kış aylarında bile çok rahat yapabiliyor. Yüzme, özellikle hafta sonları bir çok ailenin aktivitesi haline gelmiş durumdadır.

Çocuklar başta olmak üzere birçok insanın istifade ettiği havuzlar insan sağlığı açısından önemli bir yer işgal etmektedir. Dolayısıyla, yüzme havuzlarının güvenliği ve hijyeni mutlaka önemsenmelidir. Aksi halde ortaya çıkan sağlık sorunları ve kazalar, büyük problemleri de beraberinde getirir. Özellikle okul havuzlarında, temizlik ve hijyen çok daha fazla dikkate alınmalı, kontrollü olarak temizlenmeli ve hasta olan çocukların girmemesi sağlanmalıdır.