Bebek güvenliği bebeğin ev güvenliği ev kazaları bebeği ev kazalarından korumak evi bebek için güvenli yapmak ev güvenliğinin sağlanması ev güvenlik önlemleri 8 aylık


Bir günlük narin bir bebeği şişman yedi aylık bir bebeğin yanına koyup karşılaştırırsanız yeni doğan, çok çaresiz ve kolayca zarar verilebilir gözükecektir. Gerçekte zarar görmeye açıkolan büyük bebektir. Yeni edinilen beceriler doğru kararlarla birleştirilemediğinden aslında bebekler ilk yıllarının ikinci yarısında kendi sağIıklarına aşırı derecede zararlı hale gelirler.

Bir bebek tek başına dolaşmaya başladıktan sonra (veya yürüme aletinde gezerken) ortalama bir ev tehlikeli, heyecan verici, potansiyel bubi tuzaklarıyla dolu, yaralanmalar hatta ölüme neden olabilecek bir vahşi alan haline dönüşür. Yenidoğan veya yeni yürümeye başlayan çocuk olsun, Metropolitan Hayat Sigortası Firması’nın”riskli ilk yıl olarak” tanımladığı dönemde çocuğunuzun tek koruması iyi hisleriniz,öngörünüz, ve sonsuz şüpheciliğinizdir. Genelde bir kazayı tetikleyen şey birkaç faktörün bir araya gelmesidir.

Tehlikeli bir nesne veya madde (bir bebek için merdivenler veya bir ilaç), bir kurban (bebeğiniz) ve muhtemelen çevresel faktörler (kapısı olmayan merdivenler,kilitsiz bir ecza dolabı) bunlara dahildir ve kurban ile tehlikeyi bir araya getirirler. Bebek kazalarında ebeveynin veya bakıcının bir anlık dikkatsizliği bile kazaya katkıda bulunabilir.Bir tehlike ihtimalini en aza indirmek için tüm bu faktörler bir şekilde elderi geçirilmelidirler.Tehlikeli nesneler ve maddeler ulaşılmayacak yerlere konmalıdır, bebeğiniz kademeli bir eğitimle daha az etkilenebilir duruma getirilmelidir,tehlikeli ortam değiştirilmelidir (merdivenlere kapı konmalı, dolaplar kilitlenmeli) ve belki de en önemlisi bakıcılar sürekli olarak özellikle kazaların sık olduğu stresli zamanlarda daima uyanık olmalıdır.