Çocuklarda araba güvenliği çocuk güvenliği araba koltuğu


Araçlarda seyahat eden çocukların yetişkinlere göre daha fazla korunmaya ihtiyaçları var.Çocuk koltuğu türleri 4 ana başlık altında tanımlanır. Her tür, belli bir yaş grubundaki çocuklar için üretilmiştir. Aşağıdaki görselin üzerine gelip tıklayarak büyütüp, bu türleri özetle inceleyebilirsiniz. Çocuklar “0” yaşından itibaren yaklaşık “12-14” yaşına kadar çocuk koltuğunda seyahat etmelidir.

Yakın mesafelerde, şehir içinde olan “yavaş” olarak tanımlanabilecek seyahatlerde bile, çocuğunuz ölümcül tehlike altında kalabilir.Çocuğunuzun ihtiyacı olan doğru koltuğu seçtiğinizden emin olmalısınız. Çocuk koltukları çocuğun boyuna, yaşına ve kilosuna göre değişiklik gösterir.Çocuk hiç bir zaman, kemerli ya da kemersiz, hava yastığı bulunan ön koltukta oturtulmamalıdır! 140 santimden kısa olan herkes için bu geçerlidir.

Bir kaza sırasında hava yastığının açılışında meydana gelen gücün sonuçları korkunç neticeler doğurabilir. Çok sıcak havalarda, camları ve kapıları kapalı olan park edilmiş otomobillerin içi aşırı derecede ısınır. Çocuk koltuğunun bazı bölümleri de yakıcı derecede ısınmış olabilir. Çocuğu koltuğa oturtmadan önce, metal bölümleri öncelikli olarak, çocuk koltuğunu tamamen kontrol ediniz.