Bebek güvenliği özel günlerde bebek güvenliği yeni yılda bebek güvenliği yeni yıl kutlaması yeni yıl süsleri bebek ilk yardım


Küçük bir çocuk için bayram ya da yılbaşına girmek üzere hazırlanmış bir evden daha harikulade bir şey yoktur. Ancak uygun önlemler alınmazsa hiçbir şey daha tehlikeli olamaz. Bir oturma odasında gizlenmiş bir sürü problem bulunabilir. Aşağıdakilerin tümü bebeğiniz için birer potansiyel tehdit oluşturmaktadır. Bazıları dikkatle kullanılabilir, bazıları asla kullanılmamalıdır-en azından çocuğunuz büyüyüp, akıllandığı ve daha dayanıklı olduğu zamanlara kadar:

Ökseotu ve Kudüs kirazı: Her ikisi de yenirse öldürücüdür. Bunları evinize getirmeyin veya çocuğu onların yanında oynamaya bırakmayın.

Çoban püskülü: Bu bitki hafif derecede zehirlidir(ciddi bir şikayet olması için büyük miktarlarda yenmesi gerekir). Ancak bebekten uzaktutmak akıllıcadır. Yılbaşı çiçeği emindir.

Poinsettia: Bu tatil süsü ağızda lokal tahrişe ve çok miktarda yenirse ciddi zehirlenmeye neden olur. Çocuktan uzak tutun.

Yeşil yapraklı ağaçlar ve dallar: Bunlar astım krizlerini veya benzer rahatsızlıkları şiddetlendirebilir ve eğer dikkatli olunmaz ise bir yangın potansiyeli de oluştururlar. Evinizde bu tür alerjisi olan varsa belki de bir yapma ağaç düşünmek daha doğru olur.

Çam iğneleri: Bunlar soluk borusuna kaçarlarsa çok şiddetli öksürüğe neden olurlar (genellikle çocuğu ters çevirmek ve sırtının ortasına vurmakla giderilebilir). Bunları düzenli olarak süpürün ve eğer mümkünse çam ağacını, dallarını bebeklerin ulaşım alanının dışında tutun.