Bebeklerde eşya kırma bebeklerden kırılgan eşyaları uzaklaştırın bebeğin eşyaları kırması bebeğin ev güvenliği 8 aylık 8 aylık bebek 8 aylık bebeklerde ev düzeni bebeklerde evde bakım


Her zaman bir bebeğin hayatımızı değiştirmeyeceğini söyledim. Ama kızımız etrafta emeklerken yıllar boyunca teker teker sahip olduğumuz pek çok değerli şey tehlike altında. Onları paketleyip kaldırmalı mıyım yoksa kızıma onlardan uzak kalmasını mı öğretmeliyim?

Pek çok porselen dükkanı yedi ya da sekiz aylık bir bebeği misafir etmekten ne kadar memnun olursa bir boğayı misafir etmekten de o kadar memnun olur. Ve gerçekten de kırılabilir eşyalarınızın salonunuzda bebeğinizle birlikte durma şansı bir arenada El Toro ile dururken olduğu kadardır.

Dolayısıyla eğer Paris’ten aldığınız Saccarat kilsenizi veya en iyi arkadaşınızın size verdiği Wedgewood vazosunu kırık bir şekilde bebeğinizin ayakları dibinde görmek istemiyorsanız,bebek yeteri kadar büyüyene veya onlara saygıyla davranacak yaşa gelene kadar (birkaç yıl sürebilir) ulaşamayacağı bir yerde saklayın.

Aynı şekilde sanatsal olsun ya da olmasın çekip düşürdüğü zaman onu incitebilecek kadar ağır olan nesneleri de ortadan kaldırın.Yine de aileniz önünüzdeki yıllan tümüyle süslemelerden arındırılmış bir evde geçirmemelidir (sizin ve çocuğunuzun yararı açısından.)Eğer onun hayatta narin ve kırılgan şeylerle birlikte yaşamayı öğrenmesini istiyorsanız, bu yaşta bile bazılarıyla karşılaşmalıdır. Birkaç basit veaz kıymetli parçayı bebeğinizin ulaşabileceği yerlerde bırakın. Onu ellemek için uzandığında sert bir şekilde “Hayır dokunma ona. O anne ve babanın!” deyin. Ona bir oyuncak verin ve kendi oyuncağının ona ait olduğunu anlatın. Eğer yasaklanan nesneye ulaşmakta ısrarcı olursa,ortadan kaldırın ve ertesi gün tekrar yerine koyun.(Çok fazla hayır etkisini kaybeder.) Şu anda uyum göstereceğine güvenemeseniz de (küçük bebeklerin hafızaları kötüdür) sonuçta çocuğunuz anlayacaktır, böylece Baccarat ile Wedgwood’u geri getirebilirsiniz.