Ev bitkileri bahçe bitkileri bebekler için zehirli bitkiler zehirli bitkiler bebeklerde bitki zehirlenmesi 8 aylık 8 aylık bebek 8 aylık bebeklerde bitki güvenliği


Pek çok bahçe ve ev bitkisi yendiği zaman zehirlidir. Bitki yaprakları ve çiçekleri bebeğin ağza uyan her şeyin içeri girebileceği kuralı için bir istisna olamayacağından, zehirli türler çocukların ulaşamayacağı yerlerde olmalıdırlar.

Ev bitkilerini yükseğe ve yaprak ve çiçeklerinin aşağı düşemeyeceği şekilde yerleştirin ve bebeklerin ayağa kalkarak,emekleyerek, veya tırmanarak onlara ulaşamayacağından emin olun. Daha da iyisi, zehirli ev bitkilerini çocuğu olmayan arkadaşlarınıza verin.

Saklamak istediğiniz tüm ev bitkilerinin üzerine doğru botanik adını yazın ki böylece bebeğiniz kazara yaprak veya çiçeklerini yerse zehir merkezine ya da bebeğinizin doktoruna doğru bilgiyi verebilesiniz. Tüm bitkileri, zehirsiz olanlar dahil, bir vuruşta devrilmeyecek yerlere koyun.

Şu ev bitkileri bazıları çok düşük dozlarda olmak üzere zehirlidirler: Dumb Cane, İngiliz sarmaşığı, tilki eldiveni, hyacinth bulbs (ve bol olursa yaprakları ve çiçekleri), hydrangea, iris rootstalk, ve rhizome,vadi nilüfer çiçeği, philodendron, Kudüs çileği

Zehirli doğal bitkiler arasında sayılabilecekler: Azalea, rhododendron, caladi um, daffodil ve narcissus bulbs, dafue, İngiliz sarmaşığı,tilki eldiveni, holly, hyacimth bulbs (ve bol olursa yaprakları ve çiçekleri), hydrangea, irisrootstalk ve rhizome, vadi nilüfer çiçeği, Japonyew tohumlan ve yaprakları, larkspur,laurel, sabah zafer tohumları, oleander, privet,rhubarb yaprakları, tatlı bezelyeler (özellikle aynı zamanda tohum da olan “bezelyeler”),domates bitkisinin yaprakları, wisteria pods ve tohumları, yews.Tatillerin gözdeleri olan holly ve misleto eve daha az oranda poinsettia aynı şekilde tehlike listesinde yer alırlar.