Bebek güvenliği bebeklerde güvenlik bebeğin ev güvenliği 12 aylık bebeklerde güvenlik 12 aylık bebeklerde 12 aylık bebek güvenliği 12 aylık 12 aylık bebek


Bebeğiniz giderek daha akıllı oluyor fakat karar verme yeteneği zekası ve motor becerilerine yetişene kadar epeyce zaman geçecektir. Bu nedenle bebeğiniz ikinci yaşına girerken şimdiye kadar sürdürdüğünüz dikkati ve uygulamakta olduğunuz her türlü güvenlik önlemini sürdürerek bebeğinizin artık büyük bir beceriyle tırmandığını veya tırmanmaya başlayacağını aklınızdan çıkarmayın. Bu da, evinizde kilitli veya sürgülü olmayan hiçbir şeyin minik ellerden saklanamayacağını ve artık bebeğinizin başını daha hızlı bir şekilde ve daha büyük belalara sokabileceği anlamına gelmektedir.

İkinci kez güvenlik önlemlerini gözden geçirin ve bebeğinizin yalnızca yerdeyken ulaşabileceği şeyleri değil tırmanarak ulaşabileceklerini de dikkate alarak bebeğinizi korumak için gerekli tüm önlemleri alın. Yürümeye başlayan bebeklerin istedikleri şeylere ulaşmak için her tür imkandan yararlandıklarını,kitapları üst üste dizerek veya bir sandalye ya da bir oyuncağın üzerine çıkarak istedikleri rafa uzanabildiklerini aklınızdan çıkarmayın. Bebeğinizin tırmanabileceği tüm sandalye, masa, raf, vs.nin onun ağırlığını taşıyacak kadar sağlam olduğundan emin olun. Bebeğinize sınırlar koyun (“Hayır oraya tırmanamazsın!”) fakat yine de bugünden yarına bebeğinizin bu kısıtlamaları hatırlamasını beklemeyin.