anne sütü sağmakAnne sütünün bebek sağlığı için ne kadar önemli olduğu anlaşıldıkça, yeni anne olanların emzirme konusunda kararlılığı da artıyor. Özellikle eğitimli anneler çalışma yaşamına erken de dönecek olsalar bebeklerini emzirmekten vazgeçmiyorlar. Bu konuda gelişen teknolojide onların yanında… Çeşitliliği ve kullanım kolaylılığı artan göğüs pompaları bu teknolojilerin başında geliyor.

Annelerin doğumdan sonra, bebeklerini nasıl emzirecekleri konusu önemli bir yer tutar. Daha doğum gerçekleşmeden emzirme teknikleri, süt çoğaltma yöntemleri üzerine doktorunuzdan, dergilerden ve aile bireylerinden bilgiler almaya başlarsınız.

Bebeğin ilk altı ay sadece anne sütü ile beslenmesi bütün kaynakların ısrarla vurguladığı konudur. Ama siz aynı zamanda çalışan da bir annesiniz ve doğumdan birkaç ay sonra işe dönmek zorundasınız. Bebeğime sütümü nasıl vereceğim diye üzülmeyin. Anne ve bebek sağlığı üzerine çalışmalar yapan firmalar, yeni çıkardıkları ürünlerle sizin ve bebeğinizin bu özel paylaşımınıza daha uzun süre devam edebilmeniz için değişik ve güvenilir alternatifler sunuyorlar.