annesi oğiunu elle boşaltıyor, annesi elleri ile boşaltıyor , elleboşalt


Bebeğinizden ayrı kalmanızı gerektiren durumlar olduğunda onun, sizin önceden boşaltacağımz sütü içmesini sağlayabilirsiniz. Sütünüzü boşaltmanın en elverişli yolunu deneye deneye bulacaksınız. Kimi anneler sütlerini elle, kimileri pompa kullanarak boşaltmayı yeğler. Süt refleksini nasıl uyaracağınızı da zamanla, deneye yanıla öğrenirsiniz; başka bir anlatımla, boşalttığınız sütün az olması sütünüzün yeterli olmadığı anlamına gelmez. Elle boşaltma yapmadan önce kullanacağınız gereçleri sterilize etmeli ellerinizi iyice yıkamalısınız. Ilık bir banyo yaparak ya da temiz. memelerinizin üzerinde sıcak havlu tutarak sütün akışını güçlendirebilirsiniz.Yüksekçe bir yerde rahatça oturun.

ELLE BOŞALTMA

  • Bir elinizle alttan destekleyerek memeyi üstünden aşağıya doğru sıvazlayıp masaj yapın.
  • Alttan üstten tüm memeye masaj uygulayın. Sütün kanallardan akmasını kolaylaştırmak için memeyi her yanından en az on kez sıvazlamalısınız.
  • Tırnaklarınızla areolaya doğru kesik bastırın.Meme dokusunu ezmemeye özen gösteriniz.
  • ParmaklarınızIa areolanın gerisindeki bölgeye aşağı doğru hafif hafif basınç uygulayın.
  • 1Avuclarınızla alt ve yanlardan memeye bastırırken  parmaklarınızla ucca yakın yerden sıkın.Sütün fışkırdığınızı göreceksiniz.Bunu bir kaç dakika sürdürün, sonra öbür memeye geçin.