Daha iyi ağız gelişimi: Annenin meme başı ile bebeğin ağzı (genellikle ilk emme anında hem anne için hem de bebek için bu böyle gözÜkmese de) mükemmel bir çift oluşturmaktadır. Bilimsel olarak geliştirilmiş en iyi yapay meme başı bile, bebeğin annenin memesini emerek sahip olacağı optimum çene, diş eti ve diş gelişimini sağlayamamaktadır. Bir şişeyi emerek dilde daha fazla bir gelişme olmayacağı için, anne sÜtÜyle beslenen bebekler, biberonla beslenenlere kıyasla ortodontik problemlere daha az yatkındırlar.

Uygunluk: Anne sÜtÜ, her zaman mevcut, kullanıma hazır, temiz ve kesinlikle en uygun sıcaklıktadır. Bebek için en iyi besindir. Mamanın tÜkenmesi, satın almak ya da bulmaya çalışmak; şişeleri sterilize etmek ya da yeniden doldurmak; kutu açmak ve ısıtmak gerekmez. Nerede olursanız olun -yatakta, yolda, bir restoranda, plajda- bebeğinizin ihtiyacı olan besin her zaman hazırdır. Gece, gÜndÜZ ve hatta hafta sonu, anne ve bebeğin birbirinden ayrılması gerekirse; anne sÜtÜ sağılıp bir şişeye doldurularak, buzdolabı ya da dondurucuda saklanma avantajına sahiptir.

Daha ucuz: Anne sÜtÜ bedavadır, buna karşın biberon çok pahalıya gelebilir (ayrıca, yarım kalmış şişeler ve kutular atılacağı için boşa para vermiş olursunuz). Emziren bir annenin, emzirmeyen bir anneye kıyasla, daha çok yemeye ihtiyacı olduğu doğrudur, ama bunun çok pahalı olması gerekmez. Eğer besin değeri yüksek olan yiyecekler seçilirse -ki öyle olmalıdır- çok ekonomik olabilir. Bir kutu düşük yağ içeren süt, bir şişe koladan; bir kase buğday ya da taze sebze, bir çörekten ve evde hazırlanmış bir meyve suyu, tatlandırılmış olarak satılandan çok daha ucuzdur.