Bebek Bakımı (Bebek Ne Zaman Emzirilmeli )Birçok kadın için bu bir problem değildir. Gözlerini kapatıp, kendilerini yeni doğmuş bebekleriyle hayal ettikleri zaman, onu emzirdiklerini ya da biberonla beslediklerini çok net olarak görebilirler. Bu kadınlar, nedeni ne olursa olsun -duygusal, tıbbi, pratik- gebeliklerinin başlarında ya da belki de gebe kalmadan önce bebeklerini nasıl besleyeceklerine kesin olarak karar vermişlerdir.
Bununla birlikte, diğer kadınlar için tablo bu kadar net değildir. Onlar anne sütünün bebek için daha faydalı olduğu hakkında çok şey duymuş olmalarına karşın, kendilerini ne bebeklerini emzirirken ne de biberonla beslerken hayal edebilirler. Arkadaşları, bebeklerini emzirmelerini, bebeklerini biberonla beslemeleri için onları teşvik etmektedir. Belki de, gerçekten bebeklerini  emzirmeyi tercih etmektedirler, ama doğumdan hemen sonra işlerine geri dönecekleri için bunun pek pratik olmaması onları endişelendirmektedir. Ya da babanın karmaşık duyguları ve beklentileri, annenin emzirme konusundaki düşüncelerini etkileyebilmektedir.
Tüm bu ikilemlerin ya da kararsızlığın nedeni ne olursa olsun, bu konuyu açıklığa kavuşturmanın en iyi yolu, bebekle ilişkili kişilerin duygularını incelemenin yanı sıra konuyla ilgili gerçekIere göz atmaktır. Yani emzirmenin ve biberonla beslemenin faydalarını bilmek gerekir.