Emzirme sütyeni alırken nelere dikkat etmek gerekir? Doğru emzirme sütyeni seçimi ve emzirme hakkında diğer bilgiler için bebeksayfasi.com’u mutlaka takip edin.

Emzirme sütyeni nasıl olmalı?

Doğumdan önce kendinize iki adet sütyen almalısınız,biri bedeninize göre, diğeri emzirmenin ilk günleri için.İki beden büyük sütyen almaya kalkışmayın; evet doğum sonrası sütünüz gelirken göğüsleriniz de hacım artışı olacak fakat sadece bir beden büyük sütyen aldığınızda arkada ki kopçaları ve askıları ile de büyüyebileceğini unutmayın, kapağı üstten tek elle açılanlar, ortadan açılanlara göre en kullanışlı olandır. Göğüslere askı genişliği, yan kısımları ile de iyi destek veren, kumaşının %100 pamuklu olması sütyenin en önemli özelliklerindendir. Ne hamilelik döneminde ne de emziklilik döneminde altları telli sütyenler kullanılmamalı çünkü göğüs dokusunda gelişen alveolilerinin(süt keseleri) baskılanmasına ve enfeksiyona sebep olmaktadır.

Kaç adet emzirme sütyeni almalıyım?

Olgun sütünüz oluşup, akış rahatladıktan sonraki bedeninize uygun sütyeni ise, doğumdan iki veya üç hafta sonra alabilirsiniz. 1 adet giyilmek, 1 adet kirli de, diğeri de yedekte olmak üzere 3 adet almalısınız.

En ucuz emzirme sütyeni modellerini incelemek için bumudur.com sitesini ziyaret edebilir, keyifle alışveriş yapabilirsiniz.