Bebeğin Biberonla BeslenmeBebeğinizi anne sütü yerine biberonla beslemek istiyorsanız başlıca iki avantajınız olabilir. Tüm besleme işlerini kendiniz yapmak zorunda kalmaz, eşinizi de devreye sokabilirsiniz. Her öğünde bebeğin ne ölçüde süt aldığını görebilirsiniz. Öte yandan, biberonla beslenmenin getireceği en önemli sorun, bebeğinizde mide rahatsızlıklarına ya da ishale yol açabilecek bakterilere karşı aşırı titiz ve dikkatli olmak zorunluluğudur. Başlangıçta kendi sütünüzü de baskılamanız gerekecektir. Kendi sütünüzün yetmeyeceğinden kaygılandığınız biberonla beslemeye yöneldiyseniz sütle dolan memelerinizin verdiği rahatsızlığı duyacak, şaşacaksınız.Sıkı ve destekleyici bir sutyenin gece gündüz takın. Memelerin rahatlaması için doktorun önerilen uygulayın. Biberonla beslenen bebeklerin kilo artışı dikkatle izlenmelidir.Fazla kilo alıyorsa, nedeni onu fazla beslemeniz olabilir. Mama çok yoğun olursa zarar verebilir, kutu üzerinde yazılı bilgileri ve hazırlama talimatlarını dikkatle okuyun.
BİBERONLA BESLEMEDE GEREKENLER
Tümüyle biberonla beslenen bebek için en az sekiz adet büyük boy (250 mililitrelik) biberon şişesi gereklidir. Fazladan biberon memeleri de alarak temiz bir kavanozda saklayın, böylece tıkanan memelerin yerine yenilerini kolayca kullanabilirsiniz. Kimi biberonlarda sızdırmazlık bir diskle sağlanır; geniş boyunlu yeni modellerse koruyucu bir dış kapakla örtülüyor.Yolculuk  için tek kullanımlık biberonlar da kullanabilirsiniz.

 

MEMELER(Biberon Emzikleri)

Doğal Görünümlü
bu biberon memelerinin özelliği kullanım açısından da gerçek memeye çok benzemeleridir.Bebek ağzına aldığında sütü damağına doğru  fışkırtacak biçimde tasarlanmıştır.Gerçek memeye benzediğinden, bir yandan da emzirilen bebeklere uygun, bebeğin kolaylık benimseyeceği bir  meme türüdür.Özel biçimi , bebeğin ağız gelişimi destekler niteliktir.