bebek emzirme

3aylık, 3 aylık bebek, 3 aylık bebeğe bağlanmak, anne bebek bağı


“Bebeğime biberon vermeye hep karşı çıkmıştım,ancak şimdi dışarıda uzun bir gece geçirmemimkansız hale geldi “Hiçbir şey kusursuz olmaz, bebeğinizi tamamenernzirerek beslemek fikriniz bile. Meme emzirmenin avantajlan vardır, ama bazen bundanpişmanlık duyabilirsiniz. Birçok kadın bu tuvakararıverir ve sosyal yaşamlarını buna rağmensürdürürler. ilkin, bebeğiniz akşam saat 8 veya9 ‘da uyumaya başladığında siz de gece dışandauzun süre kalabilirsiniz. İkincisi, katı gıdalarageçtiğinizde bebeğiniz acıktığında bakıcınınbebeğe vereceğimamalar vardır. Son olarak, birbardaktan içmeye başladığında bebeğiniz susarlığındabir şeyler içebilecektirBu arada birkaç saatten uzun sürecek özeldavetiere katılırken şunları yapmaya çalışın:

  • Bakıcıyı ve bebeği de yanınıza alın, özel- likle bir lobi gibi onların rahatça oturahileceğibir yer varsa. Bu biraz zahmetli olsa da siz eğlenirkenbebeğiniz de arabasında uyuyabil ir. Uyandığındabakıcı sizi haberdar edebilir ve siz debebeğinizi tuvalette veya bu iş için ayrılmış biryerde emzirebilirsiniz.
  • Davet şehir dışındaysa ailenizle birlikte gidin.Kendi bakıcınızı yanınızda götürün veyagittiğiniz yerde bir bakıcı tutun. Kaldığınız yerresepsiyona yakınsa beslenme saatlerinde kolaycabebeğinizi emzirebilirsiniz.
  • Bebeğin uyku saatini ayarlayın. Bebek do kuzda uyuyorsa ve siz akşam yedide çıkmakzorundaysanız bebeğin öğle uykusunu atıatın vedaha erken uyutun. Evden çıkmadan önce onuyeterince emzirdiğinizden emin olun ve gereğindeeve döner dönmez tekrar emzirmeyi planlayın.
  • Daha önceden biriktirdiğiniz sütü veya suyu bırakın. Bebek uyanır da acıkırsa biberonuağzına alacaktır. Bu aşamada meme karmaşasıyaşanmaz ve endişelenmenize gerek yoktur. Eğerbiberonu kabul etmezse bir süre ağlayıp uykuyadalacaktır. Eve döndüğünüzde açsa bebeğiniziemzirin. Eğer bakıcı bebeğinizin sizi sürekli aradığınıve dönmenizin iyi olacağını söylerse bunahazırlıklı olun.