Bebeğin memeyi emmemesi bebeklerde meme tercihi bebeğin bir memeyi diğerine tercih etmesi 2 aylık 2 aylık bebek 2 aylık bebeklerde beslenme 2 aylık bebek beslenmesi


Küçük kızım sol mememden süt emmek istemiyor. Sol memem sağ mememden daha küçük kaldı.

Bazı bebeklerin favori seçme tutkuları vardır. Bunun nedeni belli değildir. Belki o taraftaki kol daha güçlüdür ve daha iyi sarmalanıyordur veya o memedeki süt onun için daha özeldir. Ya da sağ elini kullanan anne, bebeğe sol memesini verirken sağ eliyle yemek yemek, telefonu tutmak, kitap okumak ya da diğer işleri yapmak gibi şeylerle meşgul olabilir. Belki de emzirmenin erken döneminden itibaren sezaryen yerindeki ağrıdan yatak odasında televizyonun bulunduğu yere kadar şu veya bu nedenle anne veya bebek bir memeyi diğerine tercih edebilir.

Nedeni ne olursa olsun kullanılmayan taraftaki aktiviteyi, pompa kullanarak veya emzirmeye o tarafla 6başlayarak (eğer bebeğiniz de bu konuda size yardımcı olursa) koruyabilirsiniz;ancak bazen bu çabalarınız da sonuçsuz kalabilir.

Bir memenin büyük, diğerinin küçük kalması genellikle sütten kesitdikten sonra düzelir, fakat küçük bir fark kalabilir. Ara dönemdeki en iyi çözüm sutyeninizdeki boşluğu pamuk, vs. ile doIdurarak göğüslerinizin eşit büyüklükte görünmesini sağlamak olabilir.Çok ender olarak memede tümör geliştiğinde bebek memeyi reddedebilir. Bebeğinizin bu davranışından doktorunuza söz edin.