Hadi ama spor yapalımEgzersiz sağlık için yemek yemek ve uyumak kadar önemlidir. Kalbin daha etkili çalışmasını sağlayarak dayanıklılığını artırır. Kol ve bacak kaslarının gücünü ve dayanaklılığını, esnekliğini artırır, sağlıklı bir kilonun sağlanmasına yardımcı olur ve stresi azaltır. Küçük yaşlarda fiziksel aktivite alışkanlığı kazanan çouklar fiziksel olarak daha dinç bir erişkin haline gelirler.

Çocuğunuzu fiziksel olarak aktif olmaya teşvik edin. İyi aktiviteler arasında bisiklete binme, yürüme, koşma, futbol oynama, yüzme, basketbol, dans ve patenle kayma gelir. Arabada gitmek yerine yürüme veya bisikleti önerin. Köpeği gezdirme işini çocuğunuza bırakın. Atletik becerilerini artıracak sportif aktivitelere katılması için onu teşvik edin.

Çocuğu hoşuna gitmeyen bir aktivite veya yetenekleri ile uyuşmayan aktiviteler içinzsorlamayın. Seçimi onun yapmasına izin verin. Takım oyunlarının birçoğu diğer kişilerle fiziksel teması gerektirir. Fazla temaslı bir sportif aktiviteyi seçiyorsa, koruyucu malzemesinin olduğundan ve ona iyi uyduğundan emin olur. Çocuğunuz için atletizm programı seçerken, tüm takım elemanlarına etiş zaman tanıyanları, iyi bir sporcu olmayı, katılımcılığı ve kazanmanın yanı sıra eglenceli olanlarını tercih edin. Oyunlarda güvenlik kuralları izlenmeli, uygun güvenli malzemeler kullanılmalıdır. Antrenörlerin spor hakkında yeterince bilgi sahibi olmaları gerekir (bu da kaza riskini azaltır).

Egzersizin faydaları
Çocuğunuzun sık sık ve yoğun bir şekilde egzersiz yapmaya gereksinimi vardır. Bazı çocuklar için organize bir sporla uğraşmak egzersiz yapmayı egelenceli bir hale getirir ve takım ruhunu ve sportmenliği öğrenmeye yardımcı olur. Önemli olan çocuğunuzun gerçekten sevdiği bir etkinliğe katılmasını teşvik etmenizdir.