Bebek beslenmesi bebeğim hep beslenmek istiyor bebeklerde oburluk bebeğin ağlaması bebeğim neden ağlıyor


Sanırım bebeğim büyüyünce obur olacak. Yerine koyduğum anda ağlayarak yine mama istiyor.

Yeterli besin verdikten sonra bebeğinize yeniden mama verirseniz ilerde topaç gibi olacağı kesin. Bebekler açlık dışındaki nedenlerle deağlarlar ve belki de onu yanlış anlıyorsunuzdur. Büyük olasılıkla bebeğiniz derin uykuya geçme problemi yaşıyordur. Birkaç dakika süreyle onu kendi haline bırakın ve bunu kendisinin başarmasını sağlayın. Belki de bebeğiniz uyumak istemiyordur ve beslenınek yerine kendisine ilgi gösterilmesini tercih ediyordur; bebeği insan içine çıkarın ve sosyalleşmesini sağlayın. Ya da sakinleşmeyi beceremiyordur. Biraz sallayarak ya da yumuşak hareketlerle bunu sağlamaya çalışın.

Ayrıca gazı olabileceğini de hesaba katın. Bu durumdayken onu daha çok beslemeniz sadece problemi artınr. Kucağınıza veya omzunuza koyarak ve sırtını hafifçe ovalayarak geğirmesini sağlayın (öğünler arasında sık sık geğirmesini sağlayın). Belki de karyolasına yerleştirme biçiminiz sorun oluşturuyordur. Veya problem geçici olabilir, bebek yalnızca hızlı büyüyordur ve daha çok besine gereksinim duyuyordur.

Bebeğinize her acıktığında tekrar tekrar mama verirseniz (özellikle de aç değilken) yalnızca tombullaşmakla kalmayacak aynı zamanda ilerde önlenmesi güç bir sandviç tıkınma alışkanlığı geliştirecektir.Ancak bebeğinizin uygun hızda kilo aldığından emin olun. Almıyorsa acıktığı için ağlıyor olabilir ve bu sizin yeterli miktarda süt üretemediğiniz anlamına gelir.