Bebek için yemek tarifleri bebeğiniz için yemek tarifleri bebeklere uygun yemek tarifleri


Yalnızca ekmekle beslenen bir bebek bile içinde protein, kalsiyum ve mineral olan ekmekle beslendiğinde yeterli gelişimi gösterecektir. Pişirdikten sonra buzdolabında saklayın.

2 somun ekmek için gerekenler

4-4 1/2 kap buğday unu 3/4 kap buğday tohumu 1 çay kaşığı tuz 2 paket kuru maya 1 kap su ½ kap konsantre elma suyu ¼  kap bitkisel yağ 1 miktar az yağlı peynir 1 yumurta 2 yumurta beyazı % kap fırınlanmış yulaf J Yı kap düşük sodyumlu İsviçre peyniri (180 gr civarında) 1 kap kurutulmuş üzüm ve meyveler

1. 3 ½ kap unu, buğday tohumunu ve tuzu elektrikli mikser kabına alın. 1 ½ kaplık kısmını ayırın ve mayayla karıştırın. Kapta geri kalan hamurun içinde bir delik açarak maya karışımını buraya koyun.

2. Su, konsantre meyve suyu ve peyniri orta derece ateşte ısıtın. Bunu yavaş yavaş hamurun ortasındaki delikte bulunan maya karışımına ekleyin. Bunların hepsini 2 dakika süreyle çırpın.

3. Yumurtayı, yumurtaların akını ve ½  ‘lik unu ekleyin ve yeniden çırpın. Sonra yulafı ekleyin.

4. Hamuru üzerine hafifçe un serptiğiniz bir kaba alın. Elastik olana kadar yoğurun. Sonra bunu önceden yağladığınız bir kaba koyun. Üzerine folyo kağıdı kapatın. 1 saat süreyle hamuru sıcak bir yerde şişmeye bırakın.