Bebek Bakımı ( Bebek Beslenmesi 7 - 12 Ay)Eğer biberonla beslemenin bir avantajı olmasaydı, bebeğini emzirebilen hiçbir kadın biberon kullanmazdı. Fakat, bazı anneler (ve bazı babalar) için, bebeklerini biberonla beslemenin, emzirmenin birçok faydasına ağır basan, çok fazla avantajı vardır:

Bebek için daha uzun süreli tatmin: Anne sütü ile karşılaştırıldığında, inek sütünün sindirilmesi daha zordur. Yutulduktan sonra oluşturduğu büyük lastik kıvamındaki parçalar bebeğin midesinde daha uzun süre kalır ve birkaç saat süresince tokluk hissi sağlar. Böylelikle, beslenme saatleri arasındaki dönem üç ya da dört saate kadar uzar. Öte yandan, anne sütü o kadar kolay ve çabuk sindirilir ki, birçok yenidoğan sanki annesinin memelerine sürekli yapışmış gibi çok sık emer. Bu sık emzirme boşuna olmasa da -süt yapımını uyarır ve depolanmış süt miktarını artırır-, bazen süt dışarı akabilir.

Bebeğin aldığı süt miktarının kolaylıkla izlenmesi: Biberonla beslenen bir bebeğin ne kadar süt aldığını kolaylıkla izleyebilirsiniz. An-nenin göğüsleri, bebeğin aldığı süt miktarını ölçmek için ayarlanmamıştır ve deneyimsiz bir anne sıklıkla bebeğinin yeterli süt emmediğinden endişe duyar. Bebeklerini biberonla besleyen annelerin bu tür problemleri yoktur -şişenin üzerindeki işaret anneye bilmek istediği şeyi tam olarak gösterir-o (Bununla birlikte, eğer bazı kaygılı anneler bebeklerini istediklerinden daha fazla süt emmeleri için zorlarlar ise bu bir dezavantaj olabilir).

Daha fazla özgürlük: Biberonla besleme, bir anneyi bağımsız kılar. KocanızIa bir yemeğe ya da şova gitmek ister misiniz? Ya da romantik bir hafta sonu tatiline ne dersiniz? Büyükanne, bebeğe bakma ve besleme onuru kendisine verildiğinde çok daha mutlu olacaktır. Bebeğiniz üç aylık olduğunda, işinize part-time olarak geri dönmeye niyetiniz var mı? O zaman bebeğinizi sütten kesmeniz ya da sütünüzü şişeye doldurup saklamanız gerekli olmayacak. Sadece bebek bakıcısına sütün ve biberonun nerede olduğunu söyleyin, sonra özgürsünüz,