bebeklerde yoğurt tüketimi bebeklerde yoğurt yapımı bebeklerde yoğurt alerjisi bebeklerde yoğurt kullanımı bebeklerde beslenme ve yoğurt bebeklerde yoğurt gaz yaparmı bebekveyoğurt 15 aylık bebek günde ne kadar yoğurt yemeli


4 ve 6. aylarda bebeğinize vereceğiniz ilk ek gıdalar arasında yer alabilir. Yoğurt bazı bebeklerde gaz yapabilir. Fakat sizin çocuğunuzda gaz yapmayabilir de. Bunun için denemeniz gerekir. Eğer bebeğiniz çok rahatsız olmuşsa ara verip birkaç gün sonra tekrar deneyin. Bir yaşına kadar bebeklerde inek sütü tavsiye edilmediği için, yoğurda ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi olur. Bebeğinize vereceğiniz yoğurdun evde yapılmış olmasına dikkat edin.

Ev Yoğurdu Nasıl Mayalanır: Eli yakmayacak derecedeki ılık süte, bir litre süt için bir yemek kaşığı yoğurt ekleyin ve karıştırın. Maya olarak kullandığınız yoğurdunda ev yoğurdu olmasına özen gösterin. Hazır yoğurtlarla mayala işlemi çok başarılı olmaz. lsı kaybını önlemek için üzerini güzelce sarmalayın. 5-6 saat içinde süt, yoğurda dönüşür. Bir gün buzdolabında bekletebilirsiniz.

Bebeğiniz için her gün taze yoğurt yapmaya özen gösterin. Marketten yoğurt alırsanız, kaymak kısmını ayırıp öyle yedirin.