Mama sandalyesi mama sandalyesi kullanımı bebek güvenliği


Şimdiye değin bebeğimi dizlerimin üzerinde besliyordum, ama bu gittikçe zorlaşıyor. Onune zaman bir mama sandalyesine oturtabilirim?

Üst baş kirlenmeden bebek beslemenin bir yolu olmamakla beraber (ileride ikinizin de yıkanabilir giysilerden oluşan bir gardroba ihtiyacınız olacaktır), bir mama sandalyesi yedirmeyi hem daha az yorucu hem de daha verimli hale getirir. Bu sırada bebeğin oturmak için hala desteğe ihtiyacı olmakla beraber, bir bebek koltuğuda (bebeğin güvenliği sağlanmış olarak ve sizin sürekli gözetiminiz altında) mama sandalyesinin işini görebilir.

Kendi başına güzelce oturabildiği zaman, yüksek ya da başka herhangi bir tip mama sandalyesine geçilebilir.Bebeklerin çoğu ilk başlarda yeni koltuklarında kayabilirler ya da kendilerini bırakabilirler. Küçük yastıklar, rulo haline getirilmiş havlular, ya da bir bebek yorganı veya battaniyesi bir oturma acemisini koltuğuna sıkıştırmakta kullanılabilir, ve güvenlik kemerinin de bağlanması (bu zaten her şartta bağlanmalıdır) yardımcı olmalıdır. lıklı yaşam stiline uygun alışkanlıkları teşvik ederek ve örnekler yoluyla sigara ve alkol kullanımı gibi zararlı alışkanlıklar edinmesini önleyerek.

Ancak çevremizdeki bazı riskleri yalnızca kısmen ya da dolaylı olarak kontrol altında bulundurabiliriz.Bunların oluşturduğu tehlikenin kontrol altında tutabildiklerimize göre daha küçük olduğuna inanılmakla beraber, yine de zararlı olabilirler. Özellikle küçük çocukların anneleri için bunlar önemlidir, çünkü çocuklar erişkinlere göre çevresel zararlı etkenlere daha açıktırlar. Bunun bir nedeni bedenlerinin daha ufak olmasıdır -aynı miktardaki bir zararlı madde daha çok hasara neden olabilir. Bir başkası organlarının hala gelişme aşamasında olması ve bu yüzden de çeşitli türdeki zararlı etkenlerden daha çok etkilenmeleridir. Bir diğeri de çocukların beklenen yaşam sürelerinin daha uzun olmasıdır; bir etkenin vücutta bir zarar oluşturabilmesi için birçok yıl geçmesi gerektiğinden,erkenden böyle bir etkene maruz kalan bir çocuk için risk daha büyüktür.