Bebeği zorla beslemek doğru mu? Bebek yemeği reddetiyorsa ne yapmalı? Bebeğe yeni besinler nasıl verilir? Bebeğe sevmediği besinler nasıl yedirilir?

Ek gıdalara geçen bebek bazı besinler reddedebilir. Süt içmek istemiyorsa bebeğim sütü sevmiyor diye üzülmeyin. Sütteki kalsiyumu peynir ve yoğurt gibi süt ürünleriyle bebeğinize verebilirsiniz. Bebeğin farklı besinler denemesini sağlayın. Bebeğiniz yumurta yemek istemiyorsa haşlanmış yumurta veya omlet deneyebilirsiniz ya da sebze yemeklerinin içine yumurta ekleyebilirsiniz. Yumurta çorba terbiyesi olarak da kullanılabildiği için bebek çorbalarına ekleyebilirsiniz. Bu yöntem sadece yumurta için değil, bebeğinizin sevmediği tüm yiyecekler için geçerlidir.

Bebeğe zorla yemek yedirmeye çalışırsanız bebeğiniz o besine karşı negatif duygular hissedecektir ve gelecekte çocukluk döneminde yemek seçme gibi beslenme problemlerine neden olabilir. Bebekler az miktarda besin alırlar bu yüzden yetişkinlerin beslendiği miktarlara ulaşmaları için uzun bir zamana ihtiyaçları vardır. O yüzden bebeğiniz az yiyor diye onu zorla beslemeye çalışmayın. Zorla besleme bebeğin yemeği reddetmesine neden olur. Bebeğinizi beslerken anlayışlı ve sabırlı davranın ve bebeğinizin sevmediği besinleri ona vermenin alternatif yolları olduğunu unutmayın.

Bebek beslenmesi ürünlerini en ucuz fiyatlarda incelemek için bumudur.com‘u ziyaret edin.