Biberon Mamaları

Biberon mamaları,bebek beslenmesinde kullanılmak üzere üretilmiş ürünlerdir.Biberon mamaları kullanırken ilk dikkat edilecek konu,bebeğin yaşıdır.İlk 6 ay içinde anne sütü yerine veya anne sütü ile birlikte biberon maması kullanılacaksa,anne sütünün besin bileşimi dikkate alınarak hazırlanmış mamalar tercih edilmelidir.Anne sütü muadili olan biberon mamaları,anne sütünde bulunan tüm özelliklerin yerine konması yine de mümkün değildir.

Biberon maması 6. aydan sonra kullanılacaksa,devam formülü adını verdiğimiz ürünler seçilmelidir.Mamalar üretilirken üreticilerin önemle üzerinde durdukları nokta,anne sütünün özellikleridir.Bu nedenle son zamanlarda devam formüllerine de anne sütünün besin değeri dikkate alınarak gerekli katkılar yapılmaktadır.

Ne zamana kadar bebeğimi biberon mamaları ile beslemeliyim?

Biberon mamaları, bebek beslenmesinde iki yaşına kadar anne sütünün ve inek sütünün alternatifi olarak kullanılabilir.6. aydan sonra her bebek,bir yaşına kadar erişkin beslenmesine hazırlanmalıdır.Bebeklere uygun besinlere beslenme becerisi kazandırılmalı ve damak zevkleri geliştirilmelidir.

Bebek beslenmesi kategorisindeki tüm bebek mamaları ürünlerimizi bumudur.com sitesinde bulabilirsiniz.