Bebek beslenmesi çocuk beslenmesi bebeklerde beslenme bebeklerde iştahsızlık katı gıda katı gıdaya geçiş 9 aylık 9 aylık bebek


Katı gıdaları ilk vermeye başladığımda, kızım her şeyi seviyor gibi gözüküyordu. Daha sonra ekmek dışında hiçbir şey yememeye başladı.

Aileleri, bazı çocukların hava, sevgi ve biraz ekmekle yaşayabileceğini söylerler. Ailelerin ilgilerine rağmen seçerek yiyenler bile yaşayacak kadar beslenirler. Çocuklar yaşamak ve büyümek için ihtiyaçları olan şeyleri yemek üzere programlanmıştır. Elbette erken beslenme öyküsünde bu programı değiştirecek bir şey olmadıysa. Gelişimin bu aşamasında çoğu bebek besin ihtiyacının büyük kısmını anne sütünden mama veya inek sütünden sağlar. Demirli vitamin haplarıda verilmelidir. Fakat dokuzuncu ayda besin ihtiyaçları artmaya başlar ve süt ihtiyacı azalır.

Bebeğinizin alımının ihtiyacını karşıladığından emin olmak için, beslenme stratejinize şunlarıda ekleyin:Ekmek yemesine izin verin; veya gevrek,muz ya da en çok neyi seviyorsa. Birçok bebeğin haftalık besin veya aylık besin programı var gibidir. Bu dönemde tek bir şey yerler. En iyisi,onun besin seçimine saygılı olun, çok aşırı olsa bile örneğin kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği için gevrek gibi. Zaman içinde eğer imkan tanınırsa çocuk kendi tat repertuarını oluşturur.Fakat tam tahıl olduğundan emin olun.Elbette bebeğiniz bir iki gıdayı kabul ediyorsa da yüksek kalitede beslendiğinden emin olun. Eğer ekmek, kraker, gevrek istiyorsa tam tahıl ürünü olmasına dikkat edin. Eğer meyve veya meyve suyuysa, tatlandırılmamış olmasına dikkat edin ve daha besleyici olanlarını vermeye çalışın. Örneğin kayısı, şeftali, mango, portakal.