Bebek ne zaman aile ile birlikte yemeye başlamalı? Bebekle birlikte aynı masada yemek yemek aile sofrasında bebekle birlikte yemek yemek 9 aylık 9 aylık bebek 9 aylık bebeklerde beslenme 9 aylık bebek beslenmesi


Bebeğimizi ayrı olarak besliyoruz ve biz yemek yerken onu oyun alanına bırakıyoruz. Ne zaman bizimle birlikte yemeğe başlamalı?

Hem kendini hem de bebeği aynı zamanda beslemek çoğu aile için problemdir. Bu nedenle, bebeğiniz tamamen kendi kendine beslenene kadar yemeklerini ayırmalısınız. Fakat bu, bebeğinizin aile ile birlikte masaya oturmayacağınız anlamına gelmez (programınız elverdiği sürece.) Bebeğiniz böylece sofra kurallarını öğrenir ve sosyalleşir.

Pratik ve uygun olduğu zaman sandalyesini masanın yanına çekip masada kendi malzemelerini verin. (Sadece kırılmaz tabak ve kaşık). Ve eline yiyecekler verin, onu masadaki iletişime dahil edin. Diğer bir yandan yaşamınızdaki romantizmi koruyabilmek amacıyla bazı geç akşam yemeklerini kendinize ayırın. Annelerimiz için Türkiye’nin en büyük mağazalarından mama sandalyesi fiyatlarını karşılaştırdık, EN UCUZ MAMA SANDALYESİ sayfamıza bakmanızı tavsiye ederiz..!