Bebeklerde kepekli beslenme bebeklerde tahıllı beslenme kepekli ekmek tahıllı ekmek beyaz ekmek bebeğe beyaz ekmek vermek bebeklerde sağlıklı beslenme bebekte sağlıklı beslenme alışkanlığı


Kepekli ekmeğin bebeğim için iyi olduğunu biliyorum fakat ben hoşlanmıyorum ve onunda hoşlanacağını sanmıyorum. Beyaz ekmek yiyip daha sonra kepekli tahıl yemesi onun için daha iyi olmaz mı?

Annenizin mama sandalyenizdeyken size verdiği ilk ekmek neydi? Büyüdüğünüzde yumurtanızın yanında ne cins bir kızarmış ekmek vardı? Öğle yemeğinizdeki ton balığı ne tür bir ekmek kullanılarak sandviç yapılmıştır?

Tüm bu üç soruya cevabınızın beyaz olması şiddetle muhtemeldir ve beyaz ekmeği tercih etmenizde hiçbir gariplik yoktur. Erken geliştirdiğimiz yemek tercihlerimiz hayatımız boyunca bizimle kalır (eğer onları değiştirmek için çaba harcamazsak) ve bu yüzden bebeğinize sadece kepekli tahılları şu an ve tüm çocukluğu boyunca vermeniz kesinlikle önemlidir.

Eğer bunu yaparsanız sadece kepekli tahılı severek büyümekle kalmayıp tadı bebek mamasına benzeyen ve hamur kıvamında olan beyaz ekmeğe karşılık kepekli tahılı tercih edecektir. Eğer ailenin geri kalanı da onunla birlikte kepekli besinleri şiddetle tercih ederse hepinizin esmer ve sağlıklı ekmekleri seçmesi uzun zaman almayacaktır.