beslenme

5 aylık bebekte ek gıdaya geçiş, 5 aylık, 5 aylık bebek, 5 aylik bebekte ek gidaya geçiş, 5 aylık bebek neler yer, 5 aylık bebek anne karnında, 5 aylık bebek ne yemeli, 5 aylık bebek boy kilo


İlk yemek yeme tecrübesini unutulmaz hale getirmek için alacağınız tek önlem video cihazını hazırlamak değildir. Bu beslemeden ve daha sonrakilerden azami fayda elde edebilmek için zamanlamaya, ortama ve sahne donatırnma da dikkat etmek isteyeceksiniz. Zamanlamayı doğru yapın. Eğer emziriyorsanız, sağladığınız süt en düşük seviyeye indiği zaman (kadınların birçoğunda bu öğleden sonra ya da sabahın erken saatleridir) gösteriye başlayın.

Eğer bebeğiniz acıkarak uyanıyorsa ve daha dişe dokunur bir öğünle daha çok uyuyorsa akşam saati de iyi bir seçimdir. Öte yandan, eğer bebeğiniz en çok sabahtan acıkıyorsa, katı gıdalan o zaman da verebilirsiniz.

Eğer ınönü yalnızca mısır gevreğinden oluşuyorsa ve saat öğleden sonra 6 ise üzülmeyin- bir bebek kolay kolay biftek istemez. Olaya neşe katın. Bir 5.00 gösterisi ayarladınız ama bebeğinizi huysuz ve yorgun buldunuz. Gösteriyi erteleyin. Bebeğiniz bu halde iken onu gıda dahil olmak üzere herhangi yeni bir şeyle tanıştıramazsınız. Yemek saatlerini bebeğinizin genellikle uyanık ve keyifli olduğu saatIere denk getirin. Dolu bir mideyle açılış yapmayın. Katı gıdalar venneden önce bebeğinizin iştahını bileyİn, ama bunu yaparken de onu köreltmeyin. Az miktarda hazır mama ya da anne sütü ile onun iştahını açarak başlayın. Bu şekilde bebeğiniz bu yeni tecrübeye dayanamayacak kadar aç olmayacak ve karnı da tam olarak doymadığı için arkadan gelen gıda hoşuna gidecektir. Elbette, iştahı az olan bazı bebeklere katı gıdalan onlar açken vennek daha doğru olabilir, sizin bebeğiniz için hangisinin iyi olduğunu tecrübeyle öğreneceksiniz. Uzun bir yapım için hazır olun.