Bebek beslenmesi bebeklerde günlük beslenme bebekler için besin öğünleri bebekler için besin grupları bebeklerde sağlıklı beslenme 12 aylık bebeklerde beslenme 12 aylık bebeklerde 12 aylık bebeklerde günlük beslenme düzinesi


Annelerimizi ek gıdaya başlarken de yalnız bırakmıyoruz. BebekSayfasi.Com olarak sizin için özenle hazırladığımız katı ve ek gıdaya geçiş sayfamıza da göz atmanızı tavsiye ederiz..!

Bu ilk olarak en iyi olası prenatal beslenme yollarını kolaylaştırmak için geliştirilmiştir. Bu geliştirilmiş yolla bebeği beslemek çok kolaydır. Çocuğun az porsiyonlar yediğini düşünürsek ona uygun gıdaları uygun kombinasyonlar ile verin. Tek başına birden fazla besin maddesi içeren gıdaları unutmayın. Ölçüleriniz tam olmayabilir. Bir kibrit kutusu kadar peyniri ve yarım kupa havucu çıplak gözle ölçemiyorsanız, rahat hissetmek için bunları aletle ölçebilirsiniz. Genelde ölçü kaşıkları kullanmak, ayarları tutturmanın kolay bir yoludur.

Kalori ortalama 900 ila 1350 hesaplamak gerekli değildir. Onun kilosunu izleyerek yeteri kadar kalori alıp almadığını takip edebilirsiniz. Aynı eğride devam ediyorsa kalori alışı yeterlidir, fazla değildir. Ani bir değişim bebek çok kilo aldığında veya kilo verdiğinde olur. Bu gelişim eğrisine yeterli besin miktarı bebeğin metabolizma, büyüklük ve hareketliliğine bağlıdır. Unutmayın çok az kalori onun gelişimini ve büyümesini yavaşlatır.

Protein-dört bebek servisi (yaklaşık 25gram). Bir bebek servisi yaklaşık olarak şunlardan birisine eştir:1/2 bardak süt, 1/4 bardak yağsız kuru süt, 1/2 bardak yoğurt, 3 sofra kaşığı peynir, 20 gr. sert peynir, 1 tam yumurta veya 2 yumurtanın beyazı, 20-30 gr. balık; kümes hayvanı veya kırmızı et, bir buçuk sofra kaşığı fıstık yağı, bir bebek vejetaryen protein kombinasyonu.