Bu ay sonunda bebeğiniz doğumdaki kilosunun yaklaış 2 katına ulaşacaktır. Bu aydan itibaren 1. yaşın sonuna kadar her ay 500 gr almalıdır. Ancak kilosu her zaman aynı ölçüde artmayabilir.

Hareketler gelişmeye başlar. Bebeğiniz artık zamanının büyük bir kısmını en son geliştirdiği motor becelerini denemekle geçirecektir. Yani konuşma, dinleme, uzanabileceği herşeyi alma, sabahları çabuk uyanma davranışları gözlenir. Erken uyanma sorunu için, yatağına bir kaç oyuncak koymanız, uyandığında onu oyalamaya yetecektir. Gün içinde sadece 1 kez uyuyabilir. Uyumaya niyetli olmasa bile, dinlenmesi için onu yatağına koymanız gerekebilir. Diğer zamanlar için, kırılmayan bir ayna vererek kendini tanımasını ve hoş vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Bebek şimdi herzamankinden daha hareketli olduğu için özellikle sıcak havalarda vücudunun kıvrımlı bölgelerinde isilik diye adlandırılan, sivilceye benzer kırmızılıklar oluşabilir. Böyle durumlarda mümkün olduğunca hafif giydirin. Sık sık yıkayın ve bu bölgelere bebe pudrası sürün. (Pudrayı direkt bebeğin cildine değil önce kendi elinize döküp sonra bebeğin sürün)

Rahat hareket edebilen bebeğinize yaylı salıncak ya da benzer bit oyun sandalyesi alabilirsiniz. Bebek yardımsız ve tam olarak oturana kadar, yemeklerini ana kucağında yedirmeye devam edebilirsiniz.