bebekler ne kadar uyumalı, bebek ne kadar uyumalı, bebekler günde ne kadar uyumalı, bebekler gündüz ne kadar uyumalı, yenidoğan bebekler ne kadar uyumalı, bebeklere günlük ne kadar uyumalı, 3 aylık bebekler ne kadar uyumalı, 4 aylık bebekler ne kadar uyumalı


Ulaş annesine diyo ki;
Annelerin gülü, yeni doğan bebekler için uyku çok önemlidir sende bunu biliyorsun. Hatta günün büyük bir bölümünü uyuyarak geçirebiliriz. Bu yazımızda bebeklerin yaşlarına göre uyuması gereken süreyi yazacağız. Yani bebekler hangi yaşta ne kadar uyumalı sorusunun cevabını bu soru içerisinde bulabilirsin. Konuya başlamadan önce bir uyarıda bulunayım her bebek farklı olduğundan dolayı her bebeğin uyku düzeni farklıdır. Bu hazırlamış olduğumuz yazı ortalama bir bebek için geçerlidir. :)

Bebekler Hangi Yaşta Ne Kadar Uyumalı?
Bebekler farklı yaşlarda farklı bir şekilde uyku düzenine sahiptir anneciğim. Mesela 6 yaşındaki bir çocuk ile 1 aylık bebeğin uyku süresi farklıdır. Bu yüzden her bebek için ayrı bir uyku süresi bulunmaktadır. Bir de unutmadan yukarıda söylediğimiz gibi her bebeğin farklı uyku düzeni bulunmaktadır ama bu farklılık çok büyük değildir.

Anneciğim, Dr. Richard Ferber’in “SolveYourChild’sSleep Problem” kitabından almış olduğumuz bilgilere göre her bebeğin her yaşa göre farklı sürede uyuması gerekmektedir.

1 Haftalık Bebeğin Uyku Süresi: Gece Uykusu 8 ½ – Gündüz Uykusu 8 (4 gündüz uykusu) Toplam Uyku: 16 ½

1 Aylık Bebeğin Uyku Süresi: Gece Uykusu 8 ½ – Gündüz Uykusu 7 (3 gündüz uykusu) Toplam Uyku: 15 ½

3 Aylık Bebeğin Uyku Süresi: Gece Uykusu 10 – Gündüz Uykusu 5 (3 gündüz uykusu) Toplam Uyku: 15