Bebeklerde uyku saati bebek ve uyku bebek uykusu bebek ne zaman uyumalı bebeklerde uyku vakti bebeklerde uyku zamanı 22 aylık bebek uyku saatleri 22 aylık bebek uyku düzeni


Bebeğinizin sizin yanınızda olma isteğinin sizi en zor durumda bıraktığı zaman uyku saatidir. Birçok bebek tek başına, bazen kendi odasında bebek karyolasında uyur. Ne var ki, bebekler en savunmasız oldukları uyku zamanında bu tür bir ayrılığa kuvvetle karşı çıkmak üzere programlanmışlardır.

İnsanların evrimleştiği türden bir ortamda tek başına uyumaya bırakılan bir bebeğin uzun süre sağ kalması mümkün olmazdı. Bazı memeliler, özellikle de güvenli oyuklarda yaşayanlar, anneleri onları yalnız.bıraktığında, yırtıcı hayvanların dikkatini çekmemek için içgüdüsel olarak sessiz kalırlar. Ancak insan bebekleri, yaşamlarının onlara bakacak bir erişkini çağırmalarına bağlı olduğunu hissettiklerinden ağlarlar.

Optimum beyin gelişimini sağlamak ve kendisine bakan kişiyle arasındaki yaşamsal bağı kuvvetlendirmek için bir bebek nerede, ne zaman ve nasıl uyumalıdır? Uykunun ne kadar temel bir ihtiyaç olduğunu göz önünde bulundurursak bu süreçle ilgili şaşırtıcı derecede az bilgimiz vardır. Önemli olduğunu biliyoruz; çok az uykuyla bebeğin ne bedeni ne de beyni uygun şekilde gelişebilir. Ancak bunun dışında çok az şey hakkında görüş birliği vardır.

Yorgun bir anne baba olarak en büyük isteğiniz büyük olasılıkla bebeğinizin gece ve gündüz uykusu saatlerinde uzun ve derin bir uyku çekmesidir. Ancak bir beyin eğitmeni olarak hedefleriniz ne olmalıdır ve bunlara en iyi nasıl ulaşabilirsiniz? Gece düzenlemeleriyle ilgili kararlar karmaşık bir süreci içerir. Mevcut kanıtları kendi özel koşullarınızla karşılaştırarak bir değerlendirme yapıp aileniz için en iyi çözümü bulmanız gerekir.