bebeklerde öğle uykusu

Bebek uyutma metodları nelerdir? Bebeğimi nasıl uyutmalıyım? Bebeklerde sistematik uyandırma yöntemi nedir? 6 aylık bebek nasıl uyutulur 6 aylık bebekler nasıl uyutulur 6 aylık bebek nasıl uyur 6 aylık bebek ne kadar uyur 6 aylık bebekler ne kadar uyur 6 buçuk aylık bebek ne kadar uyur 6 aylık bebek gündüz ne kadar uyur


Eğer bebeğinizin ağlamalarını dinlemeye dayanamayan yufka yürekli ebeveynlerden biri iseniz, başka bir seçeneğiniz daha olabilir. Son çalışmaların gösterdiğine göre “sistematik uyandırma” adlı bir program, belki biraz daha yavaş olmakla beraber kayıtsız kalma kadar işe yaramaktadır. Sistematik uyandırma ile ilgili olarak cevapsız kalmış birçok soru vardır ve bunların en önemlisi de neden işe yaradığıdır. Yine de muhakkak ki denemeye değer bir metottur.

İşte nasıl uygulanacağı: Bir hafta boyunca, bebeğinizin gecenin hangi saatlerinde uyandığını bir günlüğe kaydedin, böylece olağan uyanma saatleri hakkında bir fikriniz olacaktır. Ssonra, saatinizi beklenen ilk feryattan yarım saat öncesine kurun. Alarm çalınca kalkın, bebeği uyandırın ve olağan uyanmalarda ne yapıyorsanız onu yapın; alt bezi değiştirme, emzirme, sallama ya da her ne ise. Her normal uyanma saatinden önce siz uyanarak bunları uygulayın. Bu sistematik uyanmalar arasındaki süreyi giderek artırın ve daha sonra da birer birer bunları eksiltin. Birkaç hafta sonra bunları tümüyle kaldırabilmelisiniz.