Bebek ağlaması bebeklerde gece uyanma bebeğim gece uyanıyor bebeklerde gece ağlama bebeğin geceleri ağlıyor bebeğin gece ağlaması bebeğin gece uyanması 6 aylık bebek bebek ağlama çoğalıyo bazen bebek ne yer gebelik bebek boy kilo bebek ek gıda bebek oyunları bebek oyuncak doğan bebek bebek aşısı pasaport


Herkes geceleri uyandığında bebeğimin ağlamasına aldırış etmememi söylüyor. Ama bu bana çok zalimce geliyor.

Bebeğinin ağlamasına kayıtsız kalmak onun her türlü ihtiyacına cevap vermeye şartlanmış bir ebeveyne gerçekten de insanlık dışı ve zalimce bir cezalandırma gibi görünebilir, özellikle de onun tek suçu gece yarısı anneciğini ve babacığını yanında görmek istemekse.

Ancak uyku uzmanlarının bize söylediğine göre, aslında bir bebeğin ihtiyaçlarına cevap vermenin en iyi yolu ona kendi başına nasıl uyuyacağını öğretmektir. Yine de bu fikre prensip olarak karşı iseniz, denemeyin. Muhtemelen oyun planına sadık kalamayacaksınız ve gönderdiğiniz karışık sinyaller onun uyumasına yardım etmek yerine kafasını daha da çok karıştıracaktır.

Bunun yerine onun yeniden uyumasına yardımcı başka bir yol deneyin (muhtemelen gece beslenmesi dışında). Daha katı ya da başka bir ilmidi kalmamış insanlar için, bebeğin ağlamasına kayıtsız kalmak hemen daima işe yarar. Aşağıdaki yaklaşımlardan birini deneyin.

Ne olursa olsun ağlamasına kayıtsız kalmak. Eğer bir saat ya daha uzun süren şiddetli ağlama ya da feryada dayanabiliyorsanız, gece yarısı uyandığında bebeğin yanına gidip, onu emzirmeye, yatıştırmaya, ya da onunla konuşmaya teşebbüs etmeyin. Bırakın kendisini bitkin düşürene ve zihnindeki ağlayarak bir sonuç eldeedebileceği ümidi tükenene kadar ağlasın ve sonunda uyuya kalsın. Sonraki gece aynı şeyi tekrarlayın; ağlama kesinlikle daha kısa sürecektir. Sonraki akşamlarda ağlama süresi sonunda tümüyle kaybolana kadar daha da kısalacaktır.