bebek uykusu

12 aylık bebeklerde gece uyanması 14 aylık bebeğin gece sık uyanması 10 aylık bebeğin gece sık sık uyanması bebeklerin gece uyanması bebeklerin gece uyanması ne zaman biter bebeklerin gece ağlayarak uyanması bebeklerde gece uyanmaları bebeklerde gece uyanmaları nasıl bitecek

Bebeğimiz tüm gece uyurdu, fakat aniden gecede bir iki defa uyanmaya başladı. Onu odasında yalnız bıraktığımda çok üzülüyorum, onu ağlarken bırakmak istemiyorum.

Ayrılma kayısı 12-14 ay arasında doruk noktasına çıkar ve gündüzleri sıktır. Fakat geceleri de ortaya çıkabilir. Gece onu ayırmak onu yalnız başına bırakır, ayrıca gündüz ayırmaktan çok daha fazla duygusal travmaya neden olabilir. Sonuç olarak birçok bebek huzursuz, sinirli ve uykusuz geceler geçirir. Gece ayrı olmaktan kaynaklanan kaygı, annesi çalışan çocuklarda daha ciddi boyutlardadır(zaten gündüz annesini göremeyen çocuk, onu gece de kaybetmekten korkar), ortalıkta birde yeni bakıcı varsa işler çok daha zorlaşır. Gündüzleri yanında olun veya olmayın, yatmadan önce onun endişelerini hafifletmek için onu kucaklayın ve ona özel ilgi gösterin, bu ona uykudan önce bir sigorta olacaktır (masayı toplamayı ve bulaşıkları biraz sonraya bırakın). Uyku öncesi verilen yoğun anne ve baba sevgisi ona yardım edecektir. Eğer bebeğiniz uykuya dalmakta zorlanıyorsa veya gece korkuyla uyanıyorsa, ‘bırak ağlasın’ pek iyi bir yaklaşım olmaz. Onun yanına gidin, başında on dakika kadar oturun, sakince ‘Şşşşşş’ yapın ve sırtını okşayın. Onu uykulu, sakin ve umutlu olarak yatağında bırakın ve eğer mümkünse tekrar ağladığında geri dönmeyin. Eğer hiçbirisi işe yaramıyorsa, doktorunuzla sütsüz bir diyet bağlantısı kurun, zira süt tahammülsüzlüğü uykusuzluğa neden olabilir.