uyuyan bebek

3 aylık bebeğin memeden vazgeçmesi bebek memede uyuyorsa bebegim memede uyuyor bebek memeden nasıl kesilir bebek memede neden ağlar bebeğim memede uyuyor bebeğim memede uyuyor ne yapmalıyım 12 aylık bebeklerde memeden kesilme


Bebeğimi daha henüz hiç uyuya kalmadan yatağına yatırmadım her zaman uyuyana dek meme emer. Peki artık bardak kullanmaya başladığında onu nasıl yatıracağım.

Bebek için rüyalara dalana değin süt emmek ne kadar kolaydı. Ve sizin için de böyle huzur dolu bir ortamda emzirmek. Ancak eğer memeden kesmekte ciddiyseniz, geceleri onu yatağa yatırmak biraz daha fazla çaba gerektirecek. Uyumak için ihtiyaç duyduğunuz uyku hapları ve gece yarısı şovları gibi alışkanlıklardan vazgeçmek mümkün olduğuna göre memeden süt emmeden vazgeçmek de mümkündür. Bir kez başardığınızda, bebeğiniz hayatının en değerli yeteneklerinden birisini kazanacaktır, kendi başına uykuya dalmak. Bu hayali gerçekleştirebilmek için şu planı izleyin:

Eski alışkanlıkları koruyun. Her gece uyku vaktinde, rutin olarak aynı işleri aynı işleri sırayla yapın. Her gece tekrarlanan aynı olaylar herkesin, bir çocuğun ve bir erişkinin uykusunu getirir. Halen böyle bir alışkanlık yaratmadıysanız, uykudan önceki memeyi kesmeden en az iki hafta önce bir tane oluşturmalısınız.

Çevre şartlarının da uyku için uygun olmasını sağlayın. Oda ne sıcak, ne soğuk olsun, karanlık veya hafif bir ışık olsun. Ev halkı normal seste bir fon oluşturabilir, böylece ihtiyacı olduğunda sizin yanında olacağınızı bilir (bebeği uyutmak için daha fazla ipucu).