Bebek uykusu bebek uyurken gürültü bebek uyuyorken gürültü bebek uyurken ses bebeğin uyuduğu ortam 1 aylık bebeklerde uyku ay ay bebek uykusu


Bir arkadaşım bebeği uyurken zilinin çalınmamasını, ev içinde ayak uçlarında yürünmesini istiyor ve telesekreteri devreye sokuyor. Bu biraz aşırı değil mi?

Arkadaşınız bebeğini tamamen kontrollü bir ortamda uyutuyor ve bunu uzun süre devam ettirmesi zor, tabii ki bebeği tamamen yalıtılmış bir odada uyumadığı sürece. Hatta arkadaşınızın çabaları işi zorlaştırmakta.

Aniden yükselen bir gürültü bazı bebekleri uyandırsa da çoğu bebek itfaiye sirenleri, yangın alarmları ve köpek havlamaları sırasında uyumaya devam eder. Çoğu bebek için arka plandaki bir gürültü – TV veya teyp, klima, müzikli bir oyuncak, rahimde olduğu zamanda ki sesleri taklit eden sesler – huzurlu uykuya mutlak sessizlikten çok daha fazla zemin hazırlar.

Bebeğin ne kadar gürültüyü tolere edeceği doğumdan önceki gürültü ve ses düzeyine bağlı olarak ve biraz da kendi mizacına göre değişir. Anne-babalar ipuçlarını bebeklerinden alarak ortamın ses düzeyini ayarlayabilirler. Eğer bebeğiniz sese aşırı duyarlıysa telefonun sesini kısıp,daha az gürültülü bir kapı zili kullanabilirsiniz. Eğer bebeğiniz her tür gürültüde rahatlıkla uyuyorsa bu tür önlemlere gerek yoktur. Arkadaşınız bebeğinin hayatındaki tüm sesleri kısarak onun ileride gerçek dünyada uyuyabilmesini zorlaştırmaktadır.